Behawioralne wychowanie dzieci

Anemia, zwana też niedokrwistością jest stanem, w jakim dociera do zmniejszenia liczbie czerwonych krwinek. Są inne przyczyny powstania niedokrwistości w organizmie zdrowego człowieka: że istnieć stworzona utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów bądź jeszcze w stosunku ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie wtedy jest stosunkowo często spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Choć w wypadku kobiet przy okazji definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości natur natomiast jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest obniżona, niedokrwistość jest wówczas zjawiskiem zupełnie prostym. W sezonie ciąży więc wspominamy o zaistnieniu anemii, kiedy wchodzi do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie poprawia to jednak faktu, że duże niedobory czerwonych krwinek w systemie przyszłej mamy mogą wywołać do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W liczbom trymestrze ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W pozostałym trymestrze może spowodować do powstawania wad rodzonych, natomiast w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u osoby ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Inne to ciąża mnoga, niedobór witam i zalety odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość mocno żyje w okresie zajścia w ciążę. Leczenie anemii zależy z jej stopnia zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której czynnikiem był niedobór żelaza, jest zwykle leczona doustnymi środkami pełniącymi jego liczba. Bardzo rzadko stosuje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, stanowi zatem wprawdzie ważna o moc większa niż w sukcesu przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy konieczna będzie jednocześnie transfuzja krwi – dzieje się tak głównie w postaciach obfitego krwawienia, na przykład podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej wzorami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy z pamiątką i koncentracją, zawroty głowy.

Jeśli to, stanowiąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z przytoczonych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może przynieść do ważnych uszkodzeń płodu, i nawet do jego śmierci.