Czy negatywne emocje sa nam potrzebne

Wszystek z nas miewa czasem gorsze chwile w życiu, bywa przygnębiony albo i zmartwiony. Często takie charaktery są wynikiem złych i stresogennych doświadczeń w bliskim życiu, na które nie mamy wpływu. Śmierć bliskiej osoby, strata przyjaciela, rozwód, choroba, utrata lub zmiana pracy - warunków do fatalnego samopoczucia psychicznego zapewne stanowić naprawdę wiele. To proste, że pod wpływem takich formy czujemy się przytłoczeni, przygnębieni i słabi. Jednak taki stan powinien prędzej lub później minąć samodzielnie, w miarę upływu czasu. Jak tworzyć, kiedy naprawdę się nie dzieje?

Czujesz się stale przygnębiony i przytłoczony, złe nastroje żyją bez przerwy przez całe tygodnie? Realizujesz przez nie tracić związek z znajomymi lub zaniedbywać swoje cele? Pamiętaj, że nie każda rana zagoi się samodzielnie. Czasami powinniśmy wziąć po fachową pomoc - nie posiada w obecnym nic złego. Gdy skutki negatywnych wydarzeń przejęły władzę nad Twoim życiem, pomocna może pokazać się poradnia zdrowia psychicznego.

W tle takim jak poradnia psychiczna pracują profesjonalni i certyfikowani lekarze (psycholog, psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta). Możesz mieć spośród ich części na fachową pomoc oraz wsparcie. Wbrew powszechnej opinii, pomocy tych specjalistów nie są zarezerwowane tylko dla osób dotkniętych poważnymi chorobami psychicznymi - przeciwnie - powinien się tam zgłosić każdy, kto od dłuższego okresu denerwuje się z jakimś problemem w klasie psychicznej - nawet jeżeli objawy nie są bardzo ważne. Lekceważenie złego samopoczucia może wywołać, że rozwiną się u nas choroby takie jak depresja i nerwica. Znacząco utrudniają one życie pacjentów, i chociaż są w wszyscy uleczalne, terapia może stać tak duży czas.

Dr Farin Man

Na ważnej randce w poradni zdrowia psychicznego będziesz tworzył rację spotkać się z psychologiem na spotkaniu konsultacyjnym. Takie spotkanie nosi na punktu postawienie diagnozy, udzielenie informacji oraz ustalenie dalszych działań, którymi mogą żyć np. skierowanie do psychiatry lub podjęcie psychoterapii u lekarza.