Pakowanie prozniowe kolder

Pakowanie próżniowe daje dużą władzę nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty włożone w obecny styl dłużej zachowują świeżość zaś są prostsze w transporcie na dalsze odległości.

Wykonują one na podstawie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie jest dodatkowo zgrzewane i dokładnie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały towar w opakowaniu jest wysyłany we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Istnieje ostatnie dużo modna forma. Po wyjściu procesu zwykle komora kształtuje się samoczynnie. Ten typ urządzenia pozawala na znaczną powtarzalność procesu i elastyczność w wyborze parametrów próżni i energii zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie samego produktu na raz do dużo istotnych wymagających specjalnych kół leczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - przedstawiam się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty spotykają się na zewnątrz urządzenia a do środka jest wkładany jedynie koniec worka. Odsysanie więc kończy się na zewnątrz komory. Dla tego modelu urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pewne jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona te na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o dziwnych kształtach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana spośród tymże potężniejsza kwotę pakowanych towarów na dobę. Dla zastosowań amatorskich albo w niewielkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w szybkich sklepach lub zakładach produkcyjnych lepszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania a w znaczniejszym horyzoncie czasowym zezwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym targu jest dużo producentów pakowarek. Tepro to marka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na zbytu już 50 lat!