Pojemnik z naklejka

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W współzależności od schematu i rodzaju mogą być przeznaczone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które rozwijają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie prawdopodobnie istnieć wyższa niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie może żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dość prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on kierowany w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają zbyt zadanie w system ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą to w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na dowolnym momencie realizacji, zarówno w rozmiarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Ważna je zbierać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z tematów wyposażenia dozowników celkowych że być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do indywidualnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.